Libra Internet Bank angajeaza Personal Banker pentru sucursala nou infiintata din Dragonul Rosu. Printe cerinte enumeram: cunoasterea limbii chineze la nivel avansat (conditie obligatorie); cunostinte de PC ; abilitati de comunicare si vanzare; atitudine proactiva.
Responsabilitati:
– Raspunde de efectuarea tuturor operatiunilor bancare desfasurate la nivelul entitatii bancare;
– Tine evidenta dosarelor clientilor, inclusiv documente in original;
– Raspunde de raportarea incidentelor de plata ale clientilor;
– Aplica politica de marketing si comunicare conforma cu strategia bancii;
– Cunoaste foarte bine toate produsele bancii referitoare la: carduri, Internet banking, asigurari, credite etc.;
– Verifica actele necesare acordarii creditului PF si intocmeste documentatia de credit;
– Desfasoara toate activitatile cu privire la incasarea si plata in numerar, atat in moneda nationala cat si in valuta;
– Intocmeste documentele pentru incasari si plati, respectiv foaie de varsamant, ordin de plata si buletin de schimb valutar.

Pentru acesta pozitie aplici aici

Publicatia online www.bankingnews.ro este cea mai completa sursa de informatii financiar-bancare, fiind structurata pe doua componente distincte, ambele avand acelasi rol: informarea exacta a publicului larg cu privire la produsele si serviciile financiar-bancare disponibile pe piata romaneasca de profil.